Doczepianie włosów, cena – od czego zależy koszt zabiegu?

Doczepianie włosów, cena – taką frazę wpisuje w wyszukiwarkę internetową wiele osób, zainteresowanych przedłużeniem i zagęszczeniem swoich naturalnych włosów. Tymczasem to, ile zapłacimy, zależeć będzie od wielu różnych czynników.

Doczepianie włosów cena

Zdjęcie dzięki uprzejmości Maegan Tintari (licencja)

Zabieg doczepiania włosów możemy przeprowadzić samodzielnie, możemy też skorzystać z profesjonalnych urządzeń w gabinecie fryzjerskim. Cena uzależniona jest zatem od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. Do wyboru mamy też szeroką gamę sztucznych włosów – część z nich wykonana jest z naturalnych, a część z syntetycznych włosów.

Zobacz, co wpływa na cenę doczepiania włosów – i sprawdź, na co warto przeznaczyć swoje pieniądze, a czego lepiej unikać.

Doczepianie włosów – cena zabiegu

Jeśli chodzi o modne dziś doczepianie włosów, cena może być bardzo zróżnicowana. Dlaczego tak się dzieje?

Wynika to między innymi z dostępności wielu różnych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Dopinki do włosów można przytwierdzić na kilka różnych sposobów. Jednym z najstarszych jest tzw. metoda keratynowa. Polega ona na zgrzewaniu pasemek na ciepło, za pomocą keratyny.

Możemy również przedłużyć włosy przy użyciu mikroringów – te małe obrączki służą do połączenia ze sobą pasm włosów; jest to jednak metoda średnio trwała, wymaga też starannej pielęgnacji i ostrożności np. podczas korzystania z sauny.

Kolejny sposób to metoda ultradźwiękowa, podczas której doczepki do włosów łączone są z naszymi własnymi włosami dzięki nowoczesnej maszynie wykorzystującej fale energetyczne. Musimy jednak liczyć się z tym, że zdjęcie sztucznych pasemek jest w tym przypadku trudne i czasochłonne.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest metoda clip in. Zaczepiane na specjalne klipsy dopinki możemy zakładać i zdejmować samodzielnie, w prosty i nieinwazyjny sposób. Oczywiście taka opcja okaże się najbardziej ekonomiczna.

Rodzaj dopinek

Gdy chodzi o doczepianie włosów, kluczowy jest także rodzaj dopinek. Oczywiście te wykonane z włosów naturalnych będą droższe, dają jednak nieporównywalnie lepszy efekt – nie plączą się, wyglądają naturalnie, są trwałe i możemy je farbować bądź kręcić.

W naszej firmie Peruki Dorothy oferujemy treski oraz inne dopinki, wykonane z najwyższej jakości naturalnych włosów europejsko-słowiańskich, zdrowych i starannie wyselekcjonowanych (sprawdź naszą ofertę). Wiemy, że kluczową kwestią jest odpowiednie dopasowanie sztucznych włosów do barwy, struktury oraz gęstości włosów klienta – dlatego zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym etapie oraz pomoc w dokonaniu właściwego wyboru.

“Doczepianie włosów, cena” – zanim wpiszemy takie zapytanie w wyszukiwarkę, zastanówmy się dokładnie, co nas interesuje. Pamiętajmy, że zawsze warto inwestować w dopinki z naturalnych włosów, które będą trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu, a także bardziej estetyczne.