Peruka męska, czyli prosty sposób na bujne włosy

Peruka męskaPeruka męska pozwala skutecznie i w prosty sposób zamaskować nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn. Łysienie jest częstym problemem u panów po 40 roku życia, chociaż czasami zaczyna się znacznie wcześniej. 

Dla części z mężczyzn nie jest to poważna sprawa, inni natomiast starają się walczyć z tą dolegliwością. Na rynku znajdziemy wiele specjalnych preparatów na porost włosów, nie zawsze jednak działają one szybko. Dlatego warto sięgnąć także po uzupełnienia stworzone z myślą o panach.

Sprawdź, jakie rodzaje uzupełnień znajdziesz w ofercie naszej firmy – i zobacz, jak wybrać odpowiednie dla siebie.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów, czyli po prostu łysienie, jest dość powszechnie spotykane u mężczyzn po 40 roku życia. Najczęściej jest ono uwarunkowane genetycznie – aby wiedzieć, czy mamy do niego predyspozycje, wystarczy spojrzeć na swojego ojca lub dziadka i stan ich włosów.

U panów najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenicznym, które może dawać pierwsze objawy już między 20. a 30. rokiem życia. W tej sytuacji dochodzi do stopniowego przerzedzania się włosów w kącikach czoła oraz na czubku głowy. Innym częstym problemem jest łysienie plackowate – w tym przypadku na głowie pojawiają się, jak sama nazwa wskazuje, łysiejące placki.

Warto pamiętać, że nadmiernemu wypadaniu włosów sprzyja także niewłaściwy tryb życia: niezdrowa dieta, długotrwały stres czy przemęczenie. Odrastanie włosów to proces wymagający cierpliwości i nie zawsze przynoszący pożądane efekty – na szczęście w sklepach znajdziemy różne peruki męskie, dzięki którym możemy znów poczuć się atrakcyjnie i komfortowo.

Peruka męska – rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów uzupełnień. Może być to całościowa peruka męska bądź uzupełnienie częściowe. W przypadku panów bardzo często sprawdzają się tupety, czyli uzupełnienia zakrywające jedynie czubek głowy – jedno z najbardziej problematycznych miejsc.

Wybierając perukę lub inne uzupełnienie dla siebie, warto pamiętać o jego jakości. Najbardziej trwałe oraz komfortowe są produkty wykonane z włosów naturalnych, najlepiej europejsko-słowiańskich. Sam wybór optymalnego dla konkretnej osoby modelu czy koloru jest poważnym wyzwaniem, dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy ekspertów. W firmie Peruki Dorothy prowadzimy specjalne konsultacje (skontaktuj się z nami), udzielamy też porad telefonicznie i mailowo.

Peruka męska to skuteczne rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania włosów. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli, każdy z panów znajdzie propozycję odpowiednią dla swoich potrzeb.