Sztuczne włosy: jak wybrać odpowiednią perukę?

Sztuczne włosySztuczne włosy to rozwiązanie, po które sięgają osoby cierpiące z powodu nadmiernego wypadania włosów, czy też poważnych chorób np. nowotworów. Dzięki odpowiednio dobranej peruce możemy odzyskać komfort i pewność siebie – wreszcie poczuć się dobrze we własnym ciele.

Z drugiej strony, po peruki sięgają też osoby pragnące odmienić swój wygląd: na ważną uroczystość, imprezę bądź na stałe. W tym przypadku peruka daje nam świetny wizualnie efekt oraz upragnioną odmianę, a jednocześnie pozwala w dowolnym momencie wrócić do poprzedniej fryzury.

Zobacz, jak wybrać perukę, która zapewni doskonały wygląd i komfort użytkowania.

Sztuczne włosy – co mamy do wyboru?

Sztuczne włosy przydają się, kiedy chcemy szybko zyskać piękną, zdrową fryzurę – odrastanie włosów po chemioterapii lub walka z ich nadmiernym wypadaniem wskutek różnych chorób skóry to długotrwały proces i warto zapewnić sobie komfort na czas oczekiwania na efekty leczenia. Możemy też sięgnąć po nie, kiedy planujemy ważne wyjście i chcemy coś zmienić w swoim wyglądzie.

Do wyboru mamy peruki całościowe i częściowe, wykonane z włosów naturalnych lub sztucznych. Czym różnią się te rozwiązania? Z pewnością produkty z włosów naturalnych są droższe, ale jednocześnie o wiele bardziej trwałe i bardziej atrakcyjne wizualnie. Co więcej, nie plączą się i nie puszą, możemy też dowolnie je stylizować. Peruki z włosów syntetycznych sprawdzą się raczej w przypadku sporadycznego ich używania – ze względu m.in. na mniejszą trwałość.

Komfort noszenia

Wysoka jakość użytych do wykonania peruki pasemek to nie wszystko – taki produkt musi być także idealnie dopasowany do kształtu głowy, zamocowany na niej w komfortowy dla nas sposób. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że peruka nie spadnie podczas uprawiania sportu czy wykonywania codziennych czynności.

Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są peruki systemowe – są one montowane do cienkiej powłoki, która nakładana jest nieinwazyjnie na indywidualny odlew skalpu. Sprawia to, że uzupełnienia tego typu są nie tylko niezauważalne i niewyczuwalne, ale też w pełni komfortowe, przewiewne oraz optymalnie dopasowane. W naszej firmie Peruki Dorothy zapewniamy szeroki wybór produktów z włosów naturalnych (peruki męskie, damskie i dla dzieci), w tym również wspomniane peruki systemowe (zobacz naszą ofertę).

Sztuczne włosy pozwalają nam odzyskać radość życia lub w całkowicie bezpieczny sposób eksperymentować z fryzurą. Pamiętajmy, że jakość ma znaczenie – to ona decyduje o komforcie noszenia peruki oraz jej wyglądzie.