Włosy doczepiane: jak samodzielnie przedłużyć włosy?

Włosy doczepianeWłosy doczepiane to prosty i szybki sposób na uzyskanie atrakcyjnej fryzury i zamaskowanie drobnych niedoskonałości. Sięgnąć mogą po nie zarówno osoby borykające się z problemem nadmiernego wypadania włosów, jak też osoby zdrowe, pragnące poeksperymentować ze swoim wizerunkiem.

Do wyboru mamy kilka różnych metod przedłużania włosów. Nie musimy korzystać z pomocy fryzjera – wystarczą włosy na taśmie lub włosy clip in, aby samodzielnie przeprowadzić taki zabieg.

Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, na czym polegają najpopularniejsze metody przedłużania włosów.

Włosy doczepiane: zacznij od dobrych dopinek

Zanim wybierzemy metodę samodzielnego przedłużania włosów, warto zatrzymać się przez chwilę nad kwestią wyboru odpowiednich dopinek. Od ich jakości zależy bowiem ostateczny efekt całego zabiegu.

Eksperci zgodnie przyznają, że najwyższą trwałością wyróżniają się produkty wykonane z włosów naturalnych. Oprócz wytrzymałości cechuje je również łatwość pielęgnacji czy atrakcyjny wygląd. Tego rodzaju dopinki do włosów (a także peruki, treski i tupety) oferuje nasza firma Peruki Dorothy. Korzystamy z naturalnych włosów europejsko-słowiańskich pozyskanych od młodych i zdrowych dziewcząt oraz kobiet (sprawdź naszą ofertę).

Włosy doczepiane powinny być nie tylko świetne jakościowo, ale również dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Muszą więc pasować do koloru, długości czy struktury naszych własnych włosów. Dlatego warto poprosić profesjonalną obsługę perukarni o wsparcie podczas podejmowania decyzji.

Jaką metodę wybrać?

Decydując się na samodzielne przedłużanie włosów, mamy do wyboru kilka metod. Jedną z najpopularniejszych jest tzw. metoda clip in. Polega ona na przytwierdzaniu pasemek sztucznych włosów za pomocą specjalnych klipsów. Jest to bardzo prosta czynność; gdy już zyskamy wprawę, cały zabieg zajmować nam będzie około kilkunastu minut.

Możemy też zdecydować się na tzw. metodę kanapkową. W tym celu sięgnąć należy po włosy na silikonowej, przezroczystej, samoprzylepnej taśmie. Pasma własnych i sztucznych włosów przekłada się na zmianę, niczym warstwy kanapki – stąd ta zaskakująca nieco nazwa.

Włosy doczepiane mogą stanowić zarówno modny dodatek na imprezę, jak też praktyczne uzupełnienie codziennej fryzury. Aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i pełnym komfortem, postawmy na dobre jakościowo produkty z włosów naturalnych.