Włosy na peruki – naturalne czy syntetyczne?

Włosy na perukiWłosy na peruki są niezwykle istotnym – jeśli nie najważniejszym – elementem każdego uzupełnienia. To właśnie od nich w dużej mierze zależy jakość produktu.

Wysokiej jakości włosy zapewniają nam nie tylko atrakcyjny i naturalny wygląd, ale przede wszystkim komfort oraz trwałość. Co więcej, możemy tworzyć z nich swoje ulubione fryzury.

Zobacz, czym kierować się przy wyborze peruki – i sprawdź modele dostępne w naszej ofercie

Włosy na peruki – postaw na naturalne

Włosy na peruki mogą być naturalne lub syntetyczne. Wybierając uzupełnienie całościowe lub częściowe, a nawet różnego rodzaju dopinki, warto na spokojnie zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Eksperci przyznają, że w większości przypadków najlepiej sprawdzają się produkty wykonane z włosów naturalnych. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że włosy naturalne wyróżniają się doskonałą trwałością i odpornością na zniszczenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że posłużą nam nawet kilka lat.

Kolejną ich zaletą jest pełen komfort użytkowania oraz łatwość pielęgnacji. Włosy naturalne z reguły nie plączą się i nie puszą. Możemy również stylizować je w dowolny sposób – kręcić, farbować czy podcinać. Do tego wyglądają świeżo, naturalnie – po prostu atrakcyjnie.

Włosy syntetyczne są tańsze od naturalnych, co dla wielu osób może być ważną kwestią. Musimy jednak pamiętać, że ich mniejsza trwałość może wiązać się z koniecznością częstej wymiany peruki. Dlatego to rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku sporadycznego korzystania z uzupełnień.

Jakość włosów naturalnych

Warto wiedzieć, że także włosy naturalne mogą mieć różną jakość – zależy ona m.in. od rejonu, z jakiego pochodzą oraz od np. stanu zdrowia ich właścicieli. Dlatego w naszej firmie Peruki Dorothy proponujemy swoim klientom produkty wytwarzane jedynie ze słynących z doskonałej jakości naturalnych włosów europejsko-słowiańskich, pochodzących od zdrowych, młodych kobiet oraz dziewcząt. 

Włosy słowiańskie uważane są przez ekspertów za wyjątkowo piękne i trwałe, dlatego też często używa się ich do wyrobu produktów z najwyższej półki. To gwarancja nie tylko wygody, ale także elegancji i pewności siebie.

Włosy na peruki powinny wyróżniać się doskonałą jakością oraz wytrzymałością. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że ich noszenie będzie komfortowe i przyjemne.