Zagęszczanie włosów – poznaj dostępne metody

Zagęszczanie włosów

Zdjęcie dzięki uprzejmości Maegan Tintari (licencja)

Zagęszczanie włosów to prosty i mało inwazyjny sposób na szybkie poprawienie swojej fryzury i nadanie włosom objętości oraz zdrowego wyglądu. Podczas tego rodzaju zabiegu stosowane są treski oraz inne dopinki, które w połączeniu z naszymi naturalnymi włosami dają wspaniały efekt.

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich dopinek. Powinny być wykonane z wysokiej jakości naturalnych włosów, a do tego idealnie dopasowane do koloru i struktury naszych własnych włosów.

Ważną kwestią jest też wybór jednej z wielu dostępnych metod zagęszczania. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Zagęszczanie włosów – wybierz dobre dopinki

Zagęszczanie włosów to dość popularny zabieg, który pomaga skutecznie zamaskować przerzedzenia oraz uzupełnić ubytki w naszej naturalnej fryzurze. Większość osób decyduje się na treski bądź inne dopinki, czyli sztuczne lub naturalne pasma dopinane do własnych włosów – to metoda bezinwazyjna, szybka i pozwalająca na bezproblemową zmianę fryzury, kiedy dotychczasowa się nam znudzi.

Podstawą sukcesu przy zagęszczaniu włosów są wysokiej jakości treski lub inne dopinki. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się te wykonane z naturalnych włosów – są trwalsze, łatwiej się układają, a ich pielęgnacja jest mniej problematyczna. W naszej firmie Peruki Dorothy proponujemy treski powstające ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych włosów europejsko-słowiańskich,  wyróżniających się wyjątkową trwałością i odpornością na plątanie. Służymy też wsparciem podczas dobierania dopinek o odpowiednim kolorze i strukturze – zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia jednego z naszych sklepów w Polsce lub za granicą.

Metody zagęszczania włosów

Zagęszczanie włosów odbywać się może na kilka różnych sposobów.

Do najpopularniejszych metod należy doczepianie dopinek za pomocą maleńkich miedzianych obrączek, dzięki którym możemy połączyć prawdziwe pasma z tymi dodatkowymi. Często sięga się również po specjalne klipsy służące do doczepiania włosów – ta metoda jest wyjątkowo bezpieczna.

Ciekawą i nowoczesną opcją jest tzw. metoda mikrowłókien, czyli po prostu drobinek keratynowych, które nałożone na włosy dają efekt gęstej fryzury. Musimy jednak pamiętać, że mikrowłókna spłukują się w trakcie mycia głowy, jest to zatem rozwiązanie bardzo krótkotrwałe.

Zagęszczanie włosów jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem – korzystają z niego zarówno osoby borykające się z problemem łysienia lub poważnymi przerzedzaniami, ale też klienci pragnący po prostu cieszyć się bardziej gęstymi i atrakcyjnie wyglądającymi włosami. Pamiętajmy o korzystaniu wyłącznie z dobrych jakościowo dopinek oraz kosmetyków – tylko wtedy efekt będzie zadowalający.